X-State
Wszystkie inwestycje

Rynek pierwotny · Ursynów · Marvipol

Sengera 1

od 709 500 zł

Sengera 1

Deweloper

Marvipol

Dostępne mieszkania

19

Powierzchnia

25,8 m² – 102,7 m²

Lokali w projekcie

56

Kondygnacje

8 nadziemnych + 4 podziemne

Oddanie

IV kw. 2026

Źródła danych o inwestycji: marvipol.pl, rynekpierwotny.pl, gethome.pl

Opis

Ursynów zaprojektowano w całości, zanim postawiono pierwszy blok. Konkurs rozstrzygnięto w 1971 roku, budowa ruszyła w 1975, a pierwsi mieszkańcy wprowadzili się 8 stycznia 1977. Architekci — Andrzej Szkopa, Jerzy Szczepanik-Dzikowski i dołączający do nich Marek Budzyński — wzorowali się na duńskich osiedlach: różne wysokości budynków, przewiązki, zieleń wpleciona między bloki. Do dziś to jedna z najlepiej ocenianych dzielnic mieszkaniowych zbudowanych w tamtej epoce.

Ta inwestycja jest kameralna — kilkadziesiąt mieszkań, od kawalerki po cztery pokoje — i wchodzi w tkankę, która jest już gotowa. Nie trzeba czekać na szkołę, przychodnię ani sklep; są od lat, razem z drzewami, których nowe osiedla dorabiają się przez dekadę.

Metro pierwszej linii, otwarte w kwietniu 1995 roku, przecina Ursynów na całej długości i to ono ustawia tu ceny: im bliżej stacji, tym drożej, i różnica bywa większa niż różnica w standardzie wykończenia.

Czego dopilnować: przy niewielkim budynku warto policzyć miejsca postojowe w stosunku do liczby mieszkań i sprawdzić, co stoi bezpośrednio wokół — inwestycje uzupełniające bywają wciśnięte między istniejącą zabudowę ciaśniej, niż widać na wizualizacji.

Pełna nazwa ulicy brzmi Mariana Sengera „Cichego". Senger był harcerzem Szarych Szeregów, uczestnikiem akcji pod Arsenałem, i zmarł od ran w 1943 roku, w wieku dwudziestu jeden lat. Natolin rozdał takie patronaty całej okolicy i to jeden z tych adresów, w których warszawska historia siedzi w samej nazwie skrzynki pocztowej.

Budynek jest kameralny: pięćdziesiąt sześć mieszkań, od dwudziestu sześciu do stu dwudziestu metrów, w układach od jednego do sześciu pokoi, przy ośmiu kondygnacjach ponad parterem. Uwagę zwraca podziemie: aż cztery poziomy garażu, co przy tej liczbie lokali jest rzadkością i oznacza, że miejsca postojowego się tu szuka w cenniku, a nie na ulicy. Termin oddania to czwarty kwartał 2026 roku.

Czego nie widać na wizualizacjach: to jest ta część Ursynowa, w której komunikacja działa. Stacja metra Natolin jest w zasięgu spaceru, a Las Kabacki kilka przystanków dalej, i te dwie rzeczy tłumaczą poziom cen bardziej niż cokolwiek w folderze. Kameralność ma za to drugą stronę: pięćdziesiąt sześć mieszkań to mała wspólnota, w której koszty utrzymania części wspólnych, w tym czterech poziomów garażu, rozkładają się na niewielu.

Ceny i wolne mieszkania są w tabeli niżej, prosto z cennika dewelopera.

Lokalizacja

Ursynów, Warszawa

Dostępne mieszkania

1 pokój · 25,8 m²

Lokal M48 · Piętro 7

709 500 zł

2 pokoje · 41,1 m²

Lokal M03 · Piętro 1

1 004 639 zł

2 pokoje · 36,5 m²

Lokal M45 · Piętro 7

1 014 160 zł

2 pokoje · 36,5 m²

Lokal M52 · Piętro 8

1 032 420 zł

2 pokoje · 38,2 m²

Lokal M44 · Piętro 7

1 052 090 zł

2 pokoje · 43,3 m²

Lokal M02 · Piętro 1

1 052 326 zł

2 pokoje · 38,2 m²

Lokal M51 · Piętro 8

1 067 382 zł

2 pokoje · 43,7 m²

Lokal M09 · Piętro 2

1 075 402 zł

2 pokoje · 41,5 m²

Lokal M38 · Piętro 6

1 079 830 zł

2 pokoje · 43,5 m²

Lokal M47 · Piętro 7

1 151 710 zł

2 pokoje · 43,5 m²

Lokal M54 · Piętro 8

1 173 465 zł

3 pokoje · 55,1 m²

Lokal M53 · Piętro 8

1 398 141 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M05 · Piętro 1

1 669 080 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M12 · Piętro 2

1 708 820 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M19 · Piętro 3

1 748 560 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M26 · Piętro 4

1 772 404 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M33 · Piętro 5

1 812 144 zł

3 pokoje · 79,5 m²

Lokal M40 · Piętro 6

1 835 988 zł

4 pokoje · 102,7 m²

Lokal M07 · Piętro 1

2 075 146 zł

Inne inwestycje w dzielnicy Ursynów